Aralık Ayının En İyi Oyunları

istanbul'da en iyi oyunları

Son günlerde sizlerden sıkça, kültürel aktivite yapmak istiyoruz, bize güzel bir şeyler tavsiye eder misiniz konulu mesajlar alıyorduk. Biz de tiyatrolar.com.tr’de bu konudaki uzman arkadaşlarımızla bir iş birliği yaptık ve sizin için şu aralar gösterimde olan oyunlar arasından en iyilerini listelediler. Çok iyi ettiniz diyorsanız, bize haber verin, biz de her ay “Bu Ayın En İyi Oyunları” yazısını yayınlayalım.

10-11-12

10-11-12

Sosyal Medya üzerinden eğlenceli dostluklarına şahit olduğumuz iki isim, ilk kez bir tiyatroya oyununda birlikte rol alıyor. Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın aynı apartmanda yaşayan iki komşuyu canlandırdığı “10 11 12”, bol gerilim ve maceralı bir hikaye sunuyor. 1 Aralık 20:30’da Craft Kadıköy’de. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

İki Bekar

iki bekar

Televizyon dizileriyle beğenilen bir ikili haline gelen Emre Kınay ve Evrim Alasya, Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “İki Bekar”da karşımıza çıkıyor. Amerikalı yazar Sam Bobrick’in yazdığı Two Single People adlı oyundan uyarlanan yapım, bir kadın ve erkek arasındaki aşk kovalamacasını ele alıyor. Oyun, 15 Aralık’ta Duru Tiyatro’da prömiyer yapacak. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

Ev’vel Zaman

Ev'vel Zaman

20. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan “Ev’vel Zaman”, İstanbul’un merkezinde ve şimdiki zamanın kıyısında bir evde yaşayan orta sınıf bir aileyi anlatıyor. Kentsel dönüşüm, değişim ve en çok da değişimin hızına alışamayan ailenin hikayesi, 5 Aralık 20:30’da Salon İKSV’de. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

Kenardakiler

Kenardakiler

2016 Haziran ayında kurulan tiyatro topluluğu Neva, ilk oyunları “Kenardakiler” ile sahnelere merhaba diyor. Sedef Ecer’in yazdığı ve Mert Öner’in yönettiği oyun, yaşamın içindeki ötekileştirmeleri fantastik bir dille alıyor. Oyun, 8 Aralık 20:30’da yeni açılan sanat mekanı Toy İstanbul’da sahnelenecek. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

Burada.Bugün

Burada.Bugün

Birlikte intihar etmek için internette tanışan iki karakterin ölümüne giden yolculuğu “Burada.Bugün”de, genç oyuncular Büşra Develi ve Sercan Badur başrolleri paylaşıyor. Seyircilerinin beğeniyle bahsettiği oyun, 7 Aralık 20:30’da Mekan Artı’da. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

Kabileler

Kabileler

Yenilikçi ve kolektif bir anlayışla tiyatro projeleri gerçekleştirmek üzere yola çıkan B Planı, geçtiğimiz yıl sahneye koyulan “Kabileler”i yeniden oynamaya başlıyor. 3 Aralık 21:00’da Toy İstanbul’da sahnelenecek oyun birçok ödüle sahip. Gelecek seanslar için buraya tıklayın.

6 Yorum

Bir Cevap Yazın