Kedi Belgeseli: Bir Kedi’nin Açışından İstanbul

Ceyda Torun with her cats on the top of Istanbul

Sabahın erken saatlerinde Galata ve biz izleyici olarak sarı bir kedinin peşinden koşuşturuyoruz.

Önce bir büfedeki masalardan yemek istiyor sonra koşa koşa bir butiğin içine kaçıp orada yumuşak bir koltuğun içine kıvrılıp uyuyor.

Bu sarı kedi, Ceyda Torun’un belgeseli ‘Kedi’de yer alan yedi karakterin sadece birisi. Torun kedilerle ve İstanbul’la yaşadığı aşk hikâyesini bir film olarak çekmek adına, sokak kedilerini ve onları seven ve kollayan insanların hikâyelerini tek tek gösteriyor.

Cats of Istanbul, photo from Kedi documentary

Normal günlük hayatlarına bir göz atmamıza izin veren ‘Kedi,’ sokak kedileri İstanbul’un insanları kadar önemli ve şehrin özünde yer alan bir parça olduğunu öne sürüyor. Kendine terapi olsun diye mahalledeki kedileri besleyen bir adamdan, Organik Pazar’da insanları güldüren bir kediye kadar yer alan hikayeler, İstanbul’un çeşitli mahallelerini, insanlarını ve kedilerini geziyor.

İstanbul’a ilk defa geliyorsanız bu belgesel size şehri ve kedi seven insanları çok da güzel tanıtacak. Uzun zaman İstanbul’da yaşıyorsanız eğer, gördüğünüz hikayeler size çok tanıdık gelecektir, ve sokakta kedileri severken belgesel mutlaka aklınız gelecektir.

kedi-foto1   kedi-foto2

Kedi’yi özel gosterimde 7 Haziran Carsamba gunu izleyebilirsuniz. Detayli bilgi: https://www.facebook.com/events/1689556744679326

Film cok yakinda Turkiye’de gosterime girecek (henuz belli bir tarihi yok)

Kedi ile ilgili daha fazla bilgiye resmi internet sitesinden erisebilirsiniz: http://www.kedifilm.com/

1 Yorum

 • selotonin dedi ki:

  Selamlar 🙂
  Avustralya’da gösterime girdi fakat henüz gidemedik ama buradakilere bolca reklamını yaptık
  Blogunuz çok güzel. Yazılara bakıp bakıp İstanbulda’ykende keşfetseymişim keşke diyorum.
  Kendinize iyi bakın.
  Sevgiler….

Bir Cevap Yazın