Nisan ayının istanbul konserleri

Sevgili Üyelerimiz,

Canım İstanbul olarak, uzun süredir, gönülden bağlı olduğumuz müzik konusunda bir şeyler yapmayı istiyorduk. Bugün itibariyle bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz, artık her ayın ilk günü sizinle “Canım Istanbul Konserleri” paylaşacağız. Bu projemizi en güzel şekliyle yapmak adına tam bir müzik aşığı, blogger, seyahat tutkunu ve hayalperest olan cizenbayan ile işbirliği yapıyoruz. Onunla birlikte, ayın en iyi canlı performanslarını sizlerle buluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda SoundCloud hesabımızda sizin için hazırladığımız müzik listeleri dinleyerek hangi konsere gideceğinizi seçebileceksiniz.

Cizenbayan dans ediyor

Sevgili Canım İstanbul takipçileri, ben cizenbayan.
Nisan ayıyla birlikte yeni projemize başlayalım, işte ilk ay sizin için seçtiklerim:

Bana göre bu ayın iyi konserlerinin ilki 2 Nisan’da Babylon’da gerçekleşecek RBMA gecesinde sahne alacak olan Tony Allen performansı olacak. Funky caz ritimlerini seviyorsanız ve bir Perşembe gecesi daha iyi bir planınız yoksa kaçırmayın.

Aynı hafta Cumartesi bu kez Kabus Kerim için düşmeli yolunuz Babylon’a. 4 Nisan gecesi gerçekleşecek performansta eski Anadolu pop şarkılarla ve saykedelik ritimlerle alnınızın kenarından ter damlayana kadar dans etmeniz garanti.

10 Nisan Cuma gecesine, benim şahsen İstanbul’da iyi müzik dinleyeceğim garanti diyerek gözüm kapalı gittiğim mekan Salon IKSV’de Londralı şarkıcı ve söz yazarı Douglas Dare ve İngiliz elektronik müzik sanatçısı Greg Haines dinleyerek başlayabilirsiniz. Sonrasında hala enerjisi olanlar için tavsiyem Indigo’da Adana Twins.

18 Nisan Cumartesi gecesi ambient müziksevenler IKSV’de A Winged Victory For The Sullen konserini mutlaka listeye yazmalı.

24 Nisan Cuma gecesi dans etmek için en iyi alternatif Kloster’de Digitalism.

Cizenbayan_logo     April-concerts_foto

Eylül ayı müzik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın