Kadıköy’ün En İyi Lahmacuncuları

Canınız şöyle güzel bir lahmacun mu çekti?

Lahmacun, her kesimden insanın sevdiği, Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biri. Ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır (sonuçta karbonhidrat bedenimizi beslemek için en doğru seçim değil) ama ne demişler her şey kararında güzel…

Biz de bu mottoya inanaraktan arada bir şöyle güzel bir lahmacun yemenin bir zararı olmadığını düşünenlerdeniz.

Bu yüzden gidip Kadıköy’ün çoğu lahmacuncusunu denedikten sonra Kadıköy’ün en iyi lahmacunlarını sizin için seçtik. Listemiz kısa ama sadece en iyileri var:

Halil Lahmacun: 30 yıl önce Urfalı Halil tarafından açılan mekan çok sade ama bir o kadar da işinin eri. Yediğimiz en ince, en çıtır lahmacunu burada bulduk. Nitekim menüde lahmacun harici sadece kendilerine has otlu bir de pideleri var (ki o da çok güzel). Kısaca Halil lahmacun ucuz, leziz ve kalkıp Kadıköy’e gelmeye değecek bir yer.

Borsam Taşfırın: Bu mekanın üç şubesi var, hepsi de birbirine yürüme mesafesinde. Yani Kadıköylülerin buranın lahmacunlarını ne kadar sevdiğini anlayın. Bu arada menülerinde pide ve çorba da var ama bizce siz direk lahmacundan ilerleyin.

Bu arada vejetaryenlere harika bir haberimiz var – Çiya sebzeli lahmacun yapıyor. Orijinali kadar lezzetli olmasa da böyle bir opsiyonun var olması bile güzel bizce.

Bir de 26 Kasım’da Beşiktaş’ta lahmacun festivali yapılacak. Nasıl bir etkinlik olacağını bilmiyoruz ama eğer lahmacuna bayılanlardansanız belki bir uğramak istersiniz. Detaylar burada.

Kadıköy’ün En İyi Lahmacuncuları

Halil Lahmacun: Caferağa Mh., Güneşli Bahçe Sk. No:26, Kadıköy; (0216) 337 0123
Borsam Taşfırın:
Güneşlibahçe Sok. No:22, Kadıköy; (0216) 337 0504
Serasker Sok. No:78, Kadıköy; (0216) 349 4323
Rıhtım C. Reşitefendi S.No:1, Kadıköy; (0216) 330 8619
Çiya: Caferağa Mah. Güneşlibahçe Sk. No:43, Kadıköy; (0216) 330 3190

Etiket

1 Yorum

Bir Cevap Yazın