ANY: mahallenin yeni eğlenceli komşusu

Kız cockteylın içinde yüzüyor

Uzun bir iş gününün sonunda bize ilaç gibi gelen tek şey güzel bir kokteyl. Arnavutköy’de yeni açılan ANY tam da bu ihtiyacımıza güzel bir şekilde cevap verdiği için en sevdiğimiz mekanlardan biri oldu. Ya soğuk bir bira ya da lezzetli bir kokteyl içerken mekanın modern çizgileri ve etrafımızdaki genç profesyonel misafirler de bizi ayrıca mutlu ediyor.

Viski, Chambord, yaban mersini suyu ve tatlı ekşi karışımı ile hazırlanan Cranberry Jack kokteyli tam bir mucize. Yirmiden fazla ithal bira markası ve cider’in (elma şarabı) mevcut olması ANY’yi tam anlamında bir bar olarak öne çıkarıyor. Bu arada acıkırsanız, ANY’nin yemeklerinden de deneyin, paylaşımlık (buffalo wings’leri tavisye ederiz) ve akşam yemek seçeneklerinin (salata, makarna, hamburger) hepsi menüde var.

Güzel muhabbet, güzel müzik (kendi DJleri House tarzı müzik çalıyor), güzel ortam, hepsi ANY’de. Ya mesai saatleri sonu ya da haftasonu başlangıcı, Arnvautköy’de artık akşamlar hareketlendi.

Arnavutköy ANY içerisi     Arnavutköy ANY içerisi ve disarisi

ANY
Bebek Caddesi No:71A, Arnavutköy – (0212) 265 0269
Saatler: Pazartesi-Salı-Perşembe-Pazar: 9:00-1:00; Çarşamba-Cuma-Cumartesi: 9:00-3:00
Başlangıçlar: 10TL-20TL; Ana yemekler: 20TL-50TL; Kokteyler: 30TL civarı

1 Yorum

  • Alper Öztürk dedi ki:

    20 Mart tarihinde 3 arkadaşımla beraber akşam yemeği için ANY’e geldim. İşte olay da aslında tam burada başladı. Malum terör olayları yüzünden ülkece zor günlerden geçtiğimiz, sokakların bomboş olduğu, insanların dışarı çıkmaktan dahi çekindiği oldukça sakin bir pazar günüydü. Sadece birkaç saat öncesinde Galatasaray – Fenerbahçe derbisi güvenlik önlemleri nedeniyle ertelenmiş ve bu yüzden üstümdeki formamla yarı yoldan dönmüştüm ve arkadaşlarımla birlikte bir akşam yemeği yemek, bir nebze olsun son günlerin stresini atmak için burada karar kılmıştık. İçeri girdiğimizde sokaklar gibi içerisi de son derece sakin ve belki de 10 kişiyi geçmeyecek müşteri vardı. Bir masa seçip oturmamızla beraber çalışanlardan birinden ilk hamle geldi ve üzerimdeki Galatasaray formasını çıkarmam istendi. Başka giyecek bir şeyim olmadığını söylemem üzerine ise mekanı terk etmemiz istendi. Masada 4 kişiydik ve tek formalı, hatta tek Galatasaraylı olan da bendim. İçeride herhangi bir taşkınlığa sebep verebilecek hiçbir hareketimiz yoktu. Açıkçası bu kadar sakin bir günde, ülke olarak aslında birbirimize tahammül etmeye en ihtiyacımız olduğu zamanlarda gelen bu tepki beni çok şaşırttı ve çalışan kişinin isteği üzerine mekandan ayrıldık. Yorum sizlerin…

Bir Cevap Yazın