Takip etmeniz gereken 6 İstanbullu Instagram hesabı

Takip etmeniz gereken 6 İstanbullu Instagram hesabı

Çağımızın bağımlılığı: Instagram.

Biz de şehri keşfetmek veya ondan ilham almak için kendisine sık sık başvuruyoruz.
İstanbul’un farklı yönlerini yansıtan en sevdiğimiz Instagram hesapları ile karşınızdayız:

1) @hayalleme – 1850’li yıllardan 1980’lerin sonuna kadar çekilen İstanbul fotoğraflarını yayınlayan hesap, şehrin geçirdiği değişimi gözler önüne seriyor. Uyarı: Siz de bizim gibi nostaljik bir ruha sahipseniz, eski İstanbul’un güzelliğine takılı kalabilirsiniz.

2) @cimkedi – Minimalist ve rengarenk fotoğrafları ile ün kazanan mimar Yener Torun’un hesabını karıştırmaya doyamıyoruz. Beyoğlu-Etiler-Moda döngüsünden biraz uzaklaşıp Maltepe ve Zeytinburnu gibi dönüşen semtlerdeki mimariye tanık olun.

3) @fisheyedreams – Bizce Elif Suyabatmaz, İstanbulluların doğal hallerini en iyi yakalayan fotoğrafçılardan biri. Çoğu siyah beyaz olan fotoğraflarında gölgeler ve hayvanlar da ön planda.

4) @istanbulstreetart – Sokak sanatına bayılıyoruz. Şehirdeki en çarpıcı eserleri bu hesapta görebilir ve beğendiğiniz bir işi #sanatinparcasiol etiketi ile paylaşabilirsiniz.

5) @umitko – Ziyaret ettiği yerleri ve özel anlarını paylaşan Ümit Savaş, stil sahibi fotoğraflarıyla içimizi açıyor ve İstanbul’un ne kadar eğlenceli bir şehir olduğunu kanıtlıyor.

6) @cizenbayan – Canım İstanbul yazarlarından Elif Tanverdi sık sık seyahat ediyor ancak İstanbul’da olduğu zaman bize fotoğraflarıyla ilham veriyor. Etkinliklerden haberdar olmak veya yeni bir mekan keşfetmek için birebir.

Foto: Yener Torun    Önde Firuz Ağa Camii arkada Ayasofya, 1950'li yıllar

6 Yorum

Bir Cevap Yazın